Det nakna livet

Det nakna livet

hos oss

Kattuppfödning Empress S
Kennel DisaBelles

Dag 397

Sphynx livPosted by Sara Tue, May 20, 2014 20:51:59

Våra tre kullar bara växer och växer smiley



Dag 396

Sphynx livPosted by Sara Tue, May 20, 2014 20:34:41

Ådi och Petter (ur P-kullen) kramas smiley




Dag 395

Sphynx livPosted by Sara Tue, April 29, 2014 23:15:06

Nida (Super snälla Silver Sara)




Dag 394

Sphynx livPosted by Sara Sat, April 26, 2014 08:47:56

Nu är Petter (U-kullen) och Ådi så trendiga med kläder från Dorabellas! http://cattery.dorabella.se/






Dag 393

Sphynx livPosted by Sara Mon, April 21, 2014 13:06:18

R-kullen är här nu, så fina!




Dag 392

Sphynx livPosted by Sara Sun, March 30, 2014 20:26:47

Petter (ur V-kullen) har det härligt mysigtsmiley




Dag 391

Sphynx livPosted by Sara Mon, March 10, 2014 14:16:49

Solkatterna Ådi och Petter (ur V-kullen) smiley




Dag 390

Sphynx livPosted by Sara Fri, January 24, 2014 07:45:59

Stål Henrik (S-kullen) har lyxen att han har två att mysa tillsammans med Electra och Scopy smiley






Dag 389

Sphynx livPosted by Sara Sat, December 21, 2013 08:53:36

God Jul & Gott Nytt År alla Sphynxare och Britter!




Dag 388

Sphynx livPosted by Sara Sat, December 21, 2013 08:46:12

Sista kvällen innan Stål Henrik flyttade till sitt nya hem!




Dag 387

Sphynx livPosted by Sara Tue, December 17, 2013 23:42:37

Bus och mys bilder från Sverker (Trust me)




Dag 386

Sphynx livPosted by Sara Sat, November 23, 2013 13:43:18
Silver Sara med mamma och moster på rad!


Dag 384

Sphynx livPosted by Sara Sat, November 16, 2013 09:22:45
Nu börjar ungarna flytta ut och tur är väl det när det är mat dags! Även storasyster Poison tar sig en slurksmiley


Dag 383

Sphynx livPosted by Sara Sun, November 03, 2013 22:13:34
To die for


Dag 382

Sphynx livPosted by Sara Sun, November 03, 2013 21:31:47
Alla somnade framför TV:n


Dag 381

Sphynx livPosted by Sara Sun, November 03, 2013 20:43:48
Irons första svenskfödda ungar föddes hos Sayyads, "Peppar" och "Salt"


Dag 380

Sphynx livPosted by Sara Tue, October 29, 2013 23:07:52
Ådi och ViktigPetter har det härligt tillsammans!


Dag 379

Sphynx livPosted by Sara Sun, October 27, 2013 22:23:06
Gruppmys!


Dag 378

Sphynx livPosted by Sara Sun, October 27, 2013 14:42:30
Så fint att se sina två uppfödningar ligga och mysa tillsammans, Zelda my Fantasy och Empress S Stål Henrik!



Dag 377

Sphynx livPosted by Sara Tue, October 22, 2013 09:44:18
Snart ska det bli mer bilder för nu får jag hämta ut en ny kamera efter 8 veckor av misslyckad lagning! S & T kullen är utsläppta ur hagensmiley


Next »