Det nakna livet

Det nakna livet

hos oss

Kattuppfödning Empress S
Kennel DisaBelles

Dag 376

Sphynx livPosted by Sara Sun, October 13, 2013 07:10:44
Tingeling fick full uppmärksamhet av Belle, stora syster Poison och Zelda.



Dag 375

Sphynx livPosted by Sara Tue, September 24, 2013 20:58:28

Poison myser med Felix nu när Rut ligger hos ungarna hela tiden.

Dag 374

Sphynx livPosted by Sara Tue, September 24, 2013 20:54:36

Kameran är tillbaka och ungarna kan fotassmiley

Dag 373

Sphynx livPosted by Sara Mon, September 23, 2013 21:45:08
Ådis fina dotter Jen (Kattmillas)



Dag 372

Sphynx livPosted by Sara Sat, September 14, 2013 21:00:02
Kameran är trasig och inlämnad på lagning, så det är inte lika lätt att uppdatera bloggen med bildersmiley Tur man har en snäll granne som lånar ut sin kamera!

T & S kullen 4-veckor!


Dag 371

Sphynx livPosted by Sara Thu, August 22, 2013 23:01:29
Några dagar äldre och ögonen börjar öppna sig på de små!


Dag 370

Sphynx livPosted by Sara Mon, August 19, 2013 22:40:50

Nu är de 8 nakenfisarna här, det tog hela natten. Alla ville vara med när de nya små kom. Rut och Alba är så duktiga mammorsmiley

Dag 369

Sphynx livPosted by Sara Sat, August 17, 2013 21:20:19
Henrik har blivit pappa igen. Silje är den stolta mammansmiley
http://resurskatten.se/index.html



Dag 368

Sphynx livPosted by Sara Tue, August 13, 2013 17:58:03
Fler härliga bilder från Uzi ( U-kullen ) och Mini ( V-kullen)


Dag 367

Sphynx livPosted by Sara Tue, July 23, 2013 23:42:02
Smulan (Victoria v-kullen) och Rasmus (X-Large ur x-kullen) har funnit varandrasmiley


Dag 366

Sphynx livPosted by Sara Sun, July 21, 2013 22:46:55
Petter (från V-kullen) har flyttat hem till Ådi, mysfaktor på toppsmiley


Dag 365

Sphynx livPosted by Sara Mon, July 15, 2013 23:12:00

Så roligt att se bilder på sina två uppfödningar tillsammans, Uzi från u-kullen och nyinflyttade Mini (Vintage Violet, ur v-kullen) Det har blivit dubbelt så busigt hemma hos Emmasmiley

Dag 364

Sphynx livPosted by Sara Sun, July 07, 2013 09:37:57

Sista natten med V-gängetsmiley

Dag 363

Sphynx livPosted by Sara Thu, July 04, 2013 18:11:30

Gulli på jakt efter svalor, ingen lycka denna dag!

Dag362

Sphynx livPosted by Sara Mon, June 24, 2013 22:48:33

Alltid mysigt när lillmatte äter vällingsmiley

Dag 362

Sphynx livPosted by Sara Wed, June 19, 2013 18:10:50

Familjemys!

Dag 361

Sphynx livPosted by Sara Thu, June 13, 2013 14:33:25

Ådis ungar, Kattmillas Jäger & Jensmiley

Dag 360

Sphynx livPosted by Sara Tue, June 11, 2013 07:46:35

Fyra busfrön har hittat utsmiley

Dag 359

Sphynx livPosted by Sara Fri, May 31, 2013 21:51:39

Gulli på upptäcksfärd!

Dag 358

Sphynx livPosted by Sara Sun, May 26, 2013 21:49:15

Det är inte svårt att få gäster till Tupperware party när man har kattungar hemmasmiley

« PreviousNext »