Det nakna livet

Det nakna livet

hos oss

Kattuppfödning Empress S
Kennel DisaBelles

Händelse 50

AHT livPosted by Sara Fri, August 08, 2014 11:15:54

Nu har vi äntligen fått de små efterlängtade valparna efter Ior(Karma) och Bobby!




Händelse 49

AHT livPosted by Sara Mon, March 10, 2014 14:25:59

Slappa i TV soffan!




Händelse 48

AHT livPosted by Sara Tue, January 14, 2014 11:05:44

Underbara Eddie! (Bellridge Jack Sparrow)



Händelse 47

AHT livPosted by Sara Sat, December 21, 2013 08:51:02

God Jul & Gott Nytt År alla "AHT:are"!



Händelse 45

AHT livPosted by Sara Tue, December 17, 2013 23:35:53

Lillmatte har gjort så fint halsband till Glory på dagis!




Dag 386

AHT livPosted by Sara Wed, November 20, 2013 23:27:25
Nu har To die for hittat sitt hem hos vår allas Milo!


Händelse 45

AHT livPosted by Sara Sun, November 03, 2013 22:01:16
Efter en heldag med Therese (Sayyads) och några timmars ridtur på Senads (Kennel Axe Lakes) marker så blev vi alla lite trötta. Jätte kul att träffa min söta lilla nakna Ior(Karma)


Händelse 44

AHT livPosted by Sara Fri, October 25, 2013 11:17:22
Jack Sparrow nu vid namnet Eddie lever livet på landet!


Händelse 43

AHT livPosted by Sara Fri, October 25, 2013 11:06:35
Karma även kallad Ior har även hon blivit stallhundsmiley


Händelse 42

AHT livPosted by Sara Thu, October 24, 2013 20:09:55
En hälsning från "stallhunden" Dixie som njuter av livet!


Händelse 41

AHT livPosted by Sara Wed, October 23, 2013 22:39:08

Slappa!

Händelse 40

AHT livPosted by Sara Fri, October 18, 2013 23:30:20

Mysfaktorn är på topp för Bobby i Stråssa!

Händelse 39

AHT livPosted by Sara Fri, October 11, 2013 22:01:15
Disa är ute och går med Mocha eller tvärt omsmiley Två väldigt lyckliga i alla fall!


Dag 38

AHT livPosted by Sara Sun, October 06, 2013 21:48:58
Zelda, Felix och Mocha på fri fot!


Händelse 37

AHT livPosted by Sara Sat, October 05, 2013 22:29:31
Nu har alla 4 hittat hem. Eddie(Jack) bor hos sina fodervärdar och Mocha hos osssmiley
Thank you so much Kari & Joyce!


Händelse 36

AHT livPosted by Sara Tue, October 01, 2013 20:25:34
Dixie har hittat sitt hem hos Annie!


Händelse 35

AHT livPosted by Sara Tue, October 01, 2013 20:23:01
Nu har de äntligen landat, alla fyra är i nu i Sverige, två i Örebro!
All love to you Ginasmiley


Händelse 34

AHT livPosted by Sara Mon, September 23, 2013 21:36:16
Norska bilder från Fivel (Zlatan)smiley


Händelse 33

AHT livPosted by Sara Mon, August 19, 2013 22:33:05
Bobby var på övernattning hos oss. Dagen efter fick han följa med till Stora Holmen, där blev det allsång, karusell och lilleputtetåget!


Händelse 32

AHT livPosted by Sara Sun, July 07, 2013 09:25:54

En trött Blomma (Zelda) efter några timmar på Noramarken!

Next »